O ośrodku

Ośrodek Terapii Uzależnień NZOZ „Homo–Liber” został założony w 2002 roku, przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Uzależnionych i Umierających „OSIEM”. Miejsce to powstało z pasji i ogromnej chęci niesienia pomocy osobom zmagającym się z problemem uzależnienia. Więcej na temat Stowarzyszenia, dowiesz się klikając w LINK: https://rejestr.io/krs/28194/stowarzyszenie-na-rzecz-osob-uzaleznionych-i-umierajacych-osiem

Nasza misja od samego początku opiera się na przekonaniu, że każda osoba zasługuje na wsparcie i drugą szansę na lepsze życie. Od momentu powstania nieprzerwanie prowadzimy działalność, stale rozwijając nasz program terapeutyczny i dostosowując go do potrzeb pacjentów. Dzięki zaangażowaniu naszego wykwalifikowanego zespołu specjalistów, stworzyliśmy miejsce, w którym każdy może liczyć na indywidualne podejście, zrozumienie i profesjonalną pomoc.

W „Homo–Liber” wierzymy, że wyjście z uzależnienia to nie tylko proces, ale także droga do odnalezienia sensu i radości w życiu. Oferowana przez nas terapia opiera się na holistycznym podejściu, które łączy różnorodne metody, aby skutecznie wspierać pacjentów na każdym etapie leczenia.

Działalność Ośrodka NZOZ „Homo–Liber” jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), dzięki temu terapia w naszym Ośrodku jest bezpłatna a my możemy skupiać się na tym, co najważniejsze – na zdrowieniu i wsparciu osób, które do nas trafiają.

Kadra zarządcza:

Dyrektorem NZOZ „Homo-Liber” jest mgr Julia Wica. 

Zastępcą dyrektora NZOZ „Homo-Liber” do spraw medycznych jest lek. Mirosława Maszk-Witkowska. 

Głównym księgowym NZOZ „Homo-Liber” jest mgr Joanna Kożyczkowska.

Zespół medyczny:

lek. Mirosława Maszk-Witkowska – Specjalista Pierwszego Stopnia Chorób Wewnętrznych oraz Specjalista Drugiego Stopnia w Zakresie Chorób Zakaźnych z wieloletnim stażem. Absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej.

lek. Joanna Pellowska – Specjalista w dziedzinie psychiatria.

Emilia Stępnakowska – pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem; absolwentka Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie: Pielęgniarstwo Psychiatryczne.

Bożena Flor – pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem, absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej.

Halina Orłowska – pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem.

Danuta Malek – pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem.

Zespół terapeutyczny:

W naszym ośrodku uzależnień pracuje zespół doświadczonych specjalistów, w tym terapeutów i psychologów, którzy z pasją wspierają pacjentów w drodze do trzeźwości. Kadra łączy wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem, oferując indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz skuteczne programy terapeutyczne.

Daniel Werra – pełniący obowiązki kierownika zespołu terapeutycznego, Specjalista Psychoterapii Uzależnień z Certyfikatem PARPA.
„Do moich zainteresowań pozazawodowych należą: samochody klasyczne i motocykle oraz działania proekologiczne.”

Anna Tkacz – mgr psychologii, Specjalista Psychoterapii Uzależnień z Certyfikatem KBdsPN.
„W mojej pracy najważniejszy jest człowiek, staram się bardzo indywidualnie pracować wykorzystując całą moją wiedzę, doświadczenie i empatię. Szukam zasobów, mocnych stron, które wierzę są kluczowe w budowaniu trzeźwego życia. W terapii pogłębionej pracuję nad poradzeniem sobie z kryzysami, traumami, które nie rozwiązane często są powodem nawrotów do zażywania substancji psychoaktywnych lub uzależniających zachowań. Pracuję z osobami współuzależnionymi, z rodzinami, które są niezastąpionym wsparciem w procesie trzeźwienia.”

Paulina Grzelak – mgr pedagogiki; Specjalista Psychoterapii Uzależnień z Certyfikatem KBdsPN.
„Lubię podróżować, gotować, być blisko natury. Interesuje mnie terapia sztuką. Kocham zwierzęta, zwłaszcza psy”.

Angelika Paszylk– mgr pedagogiki o specjalności resocjalizacja penitencjarna, Specjalista Psychoterapii Uzależnień z Certyfikatem KBdsPN.
„Lubię słuchać muzyki, obejrzeć dobry film, czytać książki. Interesują mnie nowinki techniczne, motoryzacja oraz fotografia”.

Olga Rzepinska – mgr psychologii, Specjalista Psychoterapii Uzależnień z Certyfikatem KBdsPN.
„Lubię czytać książki oparte na faktach oraz pogłębiać wiedzę z zakresu psychologii i kryminologii”.

Julia Las– mgr psychologii, Certyfikowany Trener TUS. Poza pracą w ośrodku, doświadczenie w pracy z dziećmi, osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi oraz we wsparciu dla ofiar przestępstw oraz osób doświadczających wykluczenia społecznego.
„Bliskie są mi nurty psychologii humanistycznej i pozytywnej, dlatego w pracy z ludźmi, cenię sobie indywidualne podejście do człowieka i pracę na Jego zasobach. Poza życiem zawodowym, odnajduję radość w muzyce, naturze, fotografii oraz w podróżach. Uwielbiam koty.”